Przyczyny zapalenia strun głosowych
Przed sięgnięciem po lek na chrypę warto zapoznać się z potencjalnymi przyczynami zapalenia strun głosowych. Umożliwia to podjęcie działań adekwatnych do sytuacji. Chrypka często towarzyszy przeziębieniu, grypie czy anginie, czyli infekcjom gardła, które swoim zasięgiem często obejmują też krtań. U osób dotkniętych tą nieprzyjemną przypadłością obserwuje się również suchy kaszel i drapanie w gardle. Zazwyczaj głos powraca do normy po zażegnaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Jeśli jednak występuje przewlekła chrypka, konieczna jest konsultacja lekarska. Problemy z głosem towarzyszą osobom, które skarżą się na przewlekłe zapalenie krtani.
Wśród przyczyn tej przypadłości wymienia się:
- pracę w zawodzie, w którym głos stanowi podstawowe narzędzie pracy, vide nauczyciel, prezenter telewizyjny, telemarketer;
- palenie papierosów, substancje zawarte w dymie tytoniowym mogą podrażniać śluzówkę gardła i krtani;
- refluks, gdy treści żołądkowe wraz z kwasem solnym cofają się do górnego odcinka przewodu pokarmowego, dochodzi do podrażnienia krtani i rozwinięcia stanu zapalnego.
Przewlekłe zapalenie krtani to przypadłość, w przypadku której tabletki na chrypkę stanowią niewystarczające rozwiązanie. Wymaga ono podjęcia szerzej zakrojonych działań – rzucenia palenia, urlopu zdrowotnego dla poratowania strun głosowych czy leczenia refluksu.
Co pomaga na chrypkę i zapalenie strun głosowych?
allecco.pl oferuje różne specyfiki, które nawilżają śluzówkę gardła, jednocześnie redukując podrażnienia i zapobiegając dokuczliwemu drapaniu w gardle. Tabletki na chrypkę i struny głosowe wykazują działanie przeciwbólowe. Ponadto stymulują układ odpornościowy i dostarczają mu niezbędnych składników, które wspierają walkę z infekcją gardła. Poszczególne produkty różnią się postacią i formą podania, wyróżniamy:
- syrop na chrypkę;
- nawilżające tabletki do ssania z porostem islandzkim i miodem;
- spray na chrypkę.
Co jest dobre na zapalenie strun głosowych?
W okresie jesienno-zimowym obserwuje się wzrost zachorowalności na infekcje górnych dróg oddechowych. W tym czasie wiele osób zmaga się z przeziębieniem i grypą. Gardło, które uległo zakażeniu przez patogeny, wywołuje ogromny dyskomfort. Pojawiają się dokuczliwe dolegliwości bólowe, swędzenie i pieczenie. Ponadto zainfekowane gardło często jest wysuszone i wymaga doraźnego wsparcia w postaci tabletek do ssania o działaniu nawilżającym. Taką aktywność wykazują produkty zawierające porost islandzki jak Fiorda i Ekavit Chrypka. Oba specyfiki mogą być stosowane również przez osoby, które borykają się z chrypką ze względów zawodowych (nauczyciele, piosenkarze, prezenterzy, telemarketerzy, pracownicy biura obsługi klienta) lub cierpią na suchość gardła z powodu przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Jak działają leki na chrypkę?
Leki na chrypkę, w tym syrop na chrypkę, wykazują działanie przeciwzapalne, ponadto łagodzą ból gardła i zwalczają patogeny odpowiedzialne za infekcję. W przypadku dostrzeżenia u siebie niepokojących objawów, swędzenia i suchości w gardle, warto jak najszybciej sięgnąć po tabletki na chrypkę. Te zawierają wyciągi roślinne o właściwościach nawilżających i przeciwbólowych. Jednocześnie wykazują aktywność przeciwbakteryjną i przeciwwirusową. Ponadto w skład tabletek na chrypkę wchodzą też witaminy i minerały, które wspierają organizm w walce z infekcją.
Co warto stosować na chrypkę?
W allecco.pl można znaleźć produkty zwalczające chrypkę i wspierające zdrowie strun głosowych. Warto wymienić tu:
- tabletki do ssania (Chlorchinaldin, Fiorda, Finsla, Ekavit Chrypka);
- syropy na kaszel suchy i mokry (Garda syrop z porostem islandzkim);
- płyny do płukania gardła (Argol Essenza Balsamica);
- aerozole (Apicold).
Chrypka u dzieci często wymaga stosowania odrębnych preparatów na chrypkę, które zostały opracowane z myślą o najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługują:
- tabletki do ssania (Fiorda junior);
- lizaki na ból gardła (Junior-Angin);
- syrop na chrypkę u dziecka (Bobolen porost islandzki).
Jak pozbyć się chrypki w jeden dzień?
W przypadku chrypki kluczową rolę odgrywa czas reakcji. Gdy po dostrzeżeniu pierwszych objawów infekcji przystąpi się do działania, szanse jej szybkiego wyeliminowania wyraźnie wzrastają. Rozpatrując naturalne sposoby na chrypkę, warto zwrócić uwagę na gorącą herbatę z sokiem malinowym lub imbirem. Także woda z miodem czy mleko z miodem i masłem mogą okazać się dobroczynną miksturą o działaniu nawilżającym, przeciwzapalnym, antybakteryjnym i antywirusowym. Naturalne sposoby na chrypkę warto stosować wraz z tabletkami do ssania i/lub syropem na chrypkę.