Kategorie
Termofor gumowy stanowi produkt wielokrotnego użytku, jego długa eksploatacja czyni z niego rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Pozostawia po sobie niewielki ślad węglowy, gdyż stosuje się go przez wiele miesięcy, a nawet lat. Sięgając po termofor gumowy, można szybko się rozgrzać. Wystarczy napełnić go gorącą wodą i położyć bezpośrednio na ciele lub umieścić pod kocem/kołdrą. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, warto zachować ostrożność, aby uniknąć ewentualnego poparzenia.
Na rynku występują termofory gumowe z pokrowcami zabezpieczającymi. Stanowią one dodatkową warstwę, przez którą przenika ciepło, przyczyniając się do jego strat.
Termofor dla dorosłych znalazł liczne zastosowania. Wiele osób rozgrzewa się nim w długie zimowe wieczory po powrocie ze spaceru lub pracy. Doskonale zdaje egzamin podczas grypy i przeziębienia, gdyż infekcjom dróg oddechowych często towarzyszą dreszcze oraz gorączka. Termofor stanowi alternatywę dla klasycznej farmakoterapii, ponieważ łagodzi dolegliwości bólowe, nie dając skutków ubocznych. Stosuje się go przy menstruacji, bo rozluźnia mięśnie gładkie macicy. Ponadto przynosi satysfakcjonujące rezultaty przy bólach krzyża, mięśni, reumatyzmie i zaburzeniach krążenia.
Termofor dla niemowlaka powinien wchodzić w skład wyprawki, ponieważ sprawdza się w wielu sytuacjach, przynosząc maluszkowi ukojenie. Małym dzieciom nie wolno podawać niektórych leków, dlatego z przypadłościami, z którymi się borykają, należy radzić sobie w sposób nieinwazyjny. Termofor na kolki stanowi godne uwagi rozwiązanie. Prowadzi do roluźnienia mięśni i zapobiega bolesnym skurczom jelit. Pozwala maluszkowi funkcjonować bez dyskomfortu, a rodzicom uniknąć wielu nieprzespanych nocy.
Warto podkreślić, że termofor dla dzieci nie może wykazywać właściwości toksycznych ani stwarzać dla nich potencjalnego zagrożenia. Trzeba bardzo uważać, aby nie poparzyć maluszka. Z tego względu termofory gumowe, na które chętnie stawiają dorośli, nie powinny być stosowane u niemowląt. Nalany do nich wrzątek stwarza zbyt duże zagrożenie.
Z myślą o najmłodszych opracowano termofor z pestek wiśni. W celu rozgrzania umieszcza się go w kuchence mikrofalowej. Pozwala to uniknąć potencjalnego poparzenia. W niektórych sytuacjach termofor z pestek wiśni traktuje się jako zimny kompres, wkładając go na chwilę do lodówki. Schłodzony sprawdzi się jako okład przy gorączce i stłuczeniach. Termofor dla niemowlaka, który zawiera pestki wiśni, jest szczególnie polecany, ponieważ nie wykazuje właściwości drażniących, alergizujących i toksycznych.
Bardzo często termofor dla dzieci sprzedaje się w komplecie z pluszowym pokrowcem, który przypomina misia, myszkę czy pieska. Wygląda jak zabawka i spotyka się z pozytywnym odbiorem młodego człowieka. Pluszowy pokrowiec zmniejsza ryzyko potencjalnego poparzenia. Ogromna różnorodność umożliwia wybór termoforu skrojonego na miarę indywidualnych potrzeb dziecka. Warto zadbać o to, aby kuracja ciepłem stanowiła dla niego formę zabawy.