OpisLek zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę.
DawkowanieDorośli i dzieci powyżej 12 lat: W zależności od nasilenia dolegliwości - 1 do 2 tabletek co 4 godziny. Leku nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Preparat nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.
DziałanieParacetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.
Działania niepożądaneBardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):
reakcja alergiczna jak wysypka skórna, swędzenie skóry, z towarzyszącymi problemami z oddychaniem, opuchlizną warg, języka,
wysypka skórna o charakterze uogólnionym, z pęcherzami na skórze,
problemy z oddychaniem jeśli w przeszłości wystąpiły takie objawy po zastosowaniu ASA (kwas acetylosalicylowy) lub innych NLPZów,
sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
zaburzenia czynności wątroby.
Częstość nieznana:
ból głowy, zawroty głowy,
kołatanie serca,
bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość,
zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
SkładSubstancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum) i kofeina (Coffeinum).
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon (K 25), potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa; otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.