Wartość koszyka: 0 0,00 zł

Regulamin Apteki Internetowej Allecco.pl

INFORMACJE OGÓLNE

Apteka internetowa allecco.pl działa za pośrednictwem witryny internetowej allecco.pl.

Allecco.pl prowadzi sprzedaż oryginalnych produktów leczniczych, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych, dopuszczonych do sprzedaży na terenie Polski, dostępnych wyłącznie bez recepty. Allecco.pl zobowiązuje się do dostarczenia zamówionego towaru bez wad.

Ceny oferowane na stronie zawierają podatek VAT.

Na podstawie umowy dzierżawy zawartej w dniu 1.09.2017 pomiędzy MEDICARE-GALENICA Sp. z o.o. a Apteką 4 Pory Roku, zlokalizowaną w Chrzanowie (32-500), ul. Rynek 2, numer zezwolenia FAKR-I.8520.1.126.2013 – w/w apteka realizuje sprzedaż wysyłkową produktów  leczniczych zamówionych przez pacjentów w domenie allecco.pl.


1. Przedmiotem działalności serwisu jest sprzedaż produktów wydawanych bez przepisu lekarza, wymienionych na stronie http://www.allecco.pl/ przez wymienione apteki:

a) apteka realizująca sprzedaż wysyłkową produktów leczniczych wymienionych na stronie http://www.allecco.pl , która na podstawie upoważnienia od osoby zamawiającej, w jej imieniu realizuje dostawę zamówionych produktów pod wskazany w zamówieniu adres:

•    za pośrednictwem kuriera DPD - Apteka 4 Pory Roku, zlokalizowana w Chrzanowie (32-500), ul. Rynek 2, numer zezwolenia FAKR-I.8520.1.126.2013

b) apteka realizująca sprzedaż wysyłkową produktów innych niż lecznicze, wymienionych na stronie http://www.allecco.pl , która na podstawie upoważnienia od osoby zamawiającej, w jej imieniu realizuje dostawę zamówionych produktów pod wskazany w zamówieniu adres:

•    za pośrednictwem Poczty Polskiej - Apteka 4 Pory Roku, zlokalizowana w Mysłowicach (41-409), ul. Fików 5a, numer zezwolenia DNAiH.8520.1.44.2014

c) apteki, w których pacjent odbiera produkty rezerwowane na stronie Allecco.pl. Aktualna lista aptek znajduje się na stronie http://www.allecco.pl/odbior-osobisty.html:

Płatność za zamówiony towar następuje przy odbiorze w wybranej aptece.

2. Administrator zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w Regulaminie z przyczyn organizacyjnych, technicznych, wskutek zmiany polityki handlowej lub przepisów prawa. Informacja o każdej zmianie będzie umieszczana na stronie internetowej allecco.pl co najmniej 7 dni przed wprowadzeniem zmienionego Regulaminu. Dodatkowo, Użytkownicy posiadający Konto, będą każdorazowo powiadomieni na podany w formularzu rejestracyjnym adres poczty elektronicznej, o zmianach dokonanych w Regulaminie. W razie, gdy Użytkownik posiadający Konto, nie akceptuje nowej treści Regulaminu winien zawiadomić o tym fakcie Administratora w ciągu 7 dni od daty poinformowania go o zmianie Regulaminu. Brak informacji ze strony Użytkownika ww. terminie oznacza akceptację zmiany Regulaminu. Konto Użytkownika, który nie zaakceptuje zmiany Regulaminu zostanie zablokowane z dniem wejścia w życie zmienionego Regulaminu.

3. Strona http://www.allecco.pl/ nie zawiera treści niebezpiecznych i/lub niezgodnych z prawem.


SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

1. Zamówienia w allecco.pl można składać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

2. Zamówienie będzie przekazane do realizacji po prawidłowym wypełnieniu i wysłaniu formularza zawierającego: zamówiony towar i jego ilość, dane kontaktowe i adresowe oraz sposób dostawy i płatności.

3. Po złożeniu zamówienia każdy Klient otrzyma, na podany w formularzu e-mail, potwierdzenie zakupu.

4. W przypadku podania niepełnych lub błędnych danych sklep ma prawo do weryfikacji zamówienia drogą elektroniczną lub telefoniczną. Brak możliwości weryfikacji lub brak kontaktu ze strony Klienta będzie jednoznaczne z anulowaniem zamówienia.

5. Jeżeli jeden z zamówionych produktów nie jest dostępny w magazynie, czas realizacji zamówienia wydłuży się, o czym Klient zostanie niezwłocznie poinformowany mailowo lub telefonicznie. Klient będzie miał możliwość decyzji o sposobie realizacji tj. częściowa realizacja, przedłużenie czasu oczekiwania lub anulacja całego zamówienia.

6. Klient ma możliwość edycji złożonego zamówienia do czasu jego wysyłki.

7. W przypadku wyboru formy dostawy „odbiór osobisty” Klient dokonuje płatności za zamówione produkty w aptece. Jeśli w ciągu 5 dni roboczych Klient nie odbiorze towaru zamówienie zostanie odwołane.

8. W przypadku złożenia zamówienia z opcją przedpłaty i nie zrealizowania płatności w ciągu 7 dni od dnia złożenia zamówienia - zamówienie zostanie odwołane.

9. W ramach realizacji umowy z Kupującym allecco.pl jest upoważniona przesłać na adres poczty elektronicznej Kupującego zaproszenie do wypełnienia ankiety posprzedażowej ceneo.pl i/lub serwisu opineo.pl. Ankieta służy zbadaniu opinii o przeprowadzonej transakcji. Kupujący może dobrowolnie wypełnić ankietę.

10. Zgodnie z nowelizacją z dnia 1 lipiec 2015 r. do ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne - Allecco.pl nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych dostępnych bez recepty zawierających w składzie: pseudoefedrynę, kodeinę i dekstrometorfan.
Sprzedaż w/w produktów leczniczych z opcją odbioru osobistego ograniczona jest do 1 opakowania. Produkty te nie będą wydawane w aptekach osobom niepełnoletnim. 

11. Zgodnie z polskim prawem, Allecco.pl nie prowadzi sprzedaży produktów leczniczych, suplementów diety, wyrobów medycznych i innych produktów przedsiębiorcom prowadzącym apteki, punktu apteczne i hurtownie farmaceutyczne. Faktury VAT wystawiane są dla Klientów indywidualnych, na ich życzenie wyrażone w procesie składania zamówienia i dostarczane są w formie elektronicznej (plik pdf). KUPUJĄCY OŚWIADCZA, ŻE NABYWA PRODUKTY NA WŁASNY UŻYTEK I NIE BĘDĄ ONE DALEJ ODSPRZEDAWANE. W przypadku podejrzenia naruszenia przepisów dotyczących sprzedaży wyłącznie Klientom detalicznym, Allecco.pl ma prawo odmówić realizacji zamówienia.
 

PŁATNOŚCI

1. Kupujący może wybrać następujące formy płatności:

a) płatność w wybranej aptece (dotyczy wyłącznie odbioru osobistego)
b) przelew tradycyjny na rachunek wskazany przez DotPay.pl
c) ePrzelew za pośrednictwem serwisu DotPay.pl
d) płatność kartą kredytową za pośrednictwem serwisu DotPay.pl
e) płatność za pobraniem - zapłata przy odbiorze przesyłki (nie dotyczy zamówień zagranicznych)


CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Czas realizacji zamówienia (czas od momentu kompletacji zamówienia do dostarczenia przesyłki przez wybranego przewoźnika) trwa średnio 1 - 2 dni robocze w zależności od wybranej formy dostawy. Zamówione produkty zostają skompletowane do 24h w dni robocze i przekazane do wysyłki.

__Na terenie Polski__

1. Odbiór osobisty – 1-2 dni robocze*

*W większości aptek, jeżeli zamówienie zostanie złożone w dni robocze do godziny 20:00, odbiór osobisty jest możliwy kolejnego dnia roboczego. Jednak w przypadku części aptek czas odbioru osobistego może wydłużyć się do 2 dni roboczych (informacja w tym fakcie znajduje się na stronie  http://www.allecco.pl/odbior-osobisty.html)

2. Przesyłka kurierska DPD – 1-2 dni robocze


3. Przesyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej – 1-2 dni robocze



__Przesyłka zagraniczna__

Czas realizacji zgodny z regulaminem Poczty Polskiej lub firmy spedycyjnej. Aktualny czas realizacji dostępny jest pod adresem www.allecco.pl-dostawa 

KOSZTY PRZESYŁKI

Koszt przesyłki uzależniony jest od wartości zamówienia, formy płatności i formy dostawy. Aktualne koszty dostawy określone są na stronie www.allecco.pl-dostawa 


PORADY FARMACEUTYCZNE I TREŚCI MEDYCZNE

1. Allecco.pl udostępnia możliwość uzyskania porady farmaceutycznej drogą mailową oraz publikuje na stronie artykuły o tematyce zdrowotnej.
2. Porady i artykuły mają charakter jedynie pomocniczy i nie zastępują porady lekarskiej.
3. Treści publikowane na www.allecco.pl chronione są prawami autorskimi i zabronione jest jakiekolwiek ich kopiowanie w celu dalszego rozpowszechniania.


REKLAMACJE I ZWROTY


1. Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz.U.z 2014r. poz. 827) Zamawiającemu przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od dnia w którym wszedł on w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Zamawiającego weszła w posiadanie rzeczy, z zastrzeżeniem dotyczącym produktów leczniczych i wyrobów medycznych.
2. Produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane do apteki wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania (Dz.U. z 2004 r Nr 53 poz.533 z późniejszymi zmianami).
3. W celu dokonania zwrotu lub zgłoszenia reklamacji należy skontaktować się z obsługą sklepu (e-mail: info@allecco.pl lub tel. 32 744 35 34). Celem ułatwienia komunikacji dostępny jest wzór formularza odstąpienia od umowy oraz wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy.
4. Reklamacja zostanie rozpatrzona do 14 dni kalendarzowych po otrzymaniu reklamowanego produktu.
5. Zwracany towar powinien być nieuszkodzony. Do zwrotu sugerujemy dołączyć dowód zakupu oraz dodatki, które Klient otrzymał w paczce. Nie będą przyjmowane paczki wysłane na koszt sklepu.
6. W przypadku zwrotu towaru ze względu na rezygnację z zakupu – Klient otrzyma zwrot wpłaconej kwoty do 14 dni roboczych na wskazane przez Klienta konto bankowe. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi Klient.
7. W przypadku uznanej reklamacji:
a) zwrot należności za towar i koszty przesyłki nastąpi w terminie 7 dni od daty uznania reklamacji na wskazane przez Klienta konto bankowe;
lub
b) dokonana zostanie powtórna wysyłka reklamowanego produktu na wskazany przez Klienta adres (koszt powtórnej wysyłki pokryje sklep allecco.pl)
8. Od 2016 roku zgodnie z Rozporządzeniem UE nr 524/2013 Klient ma możliwość pozasądowego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych za pomocą unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem:  http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
Chcąc skorzystać z tego rozwiązania należy wypełnić formularz znajdujący sie na stronie unijnej platformy ODR.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Administratorem serwisu Allecco.pl (na zlecenie aptek wymienionych w Regulaminie) jest MEDICARE-GALENICA Sp. z o.o. z siedzibą w Mysłowicach przy ulicy Białobrzeskiej 45, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach; Wydział VIII  Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000066774, NIP 9542184194, REGON: 273701432.
2. Prawem właściwym dla realizacji zakupów w allecco.pl jest prawo polskie.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.
4. Allecco.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki niewłaściwego użycia produktu, niezgodnego z informacją zawartą na opakowaniu lub ulotce.
5. Sądem właściwym jest sąd właściwy rzeczowo i miejscowo dla siedziby kupującego.
6. Wszystkie nazwy produktów i marek oraz znaki graficzne użyte na stronie stanowią własność firm i są prezentowane jedynie w celach informacyjnych

Vitaminum E 100 mg 30 kaps.

Witamina E znana również jako tokoferol, zaliczana jest do witamin nierozpuszczalnych w wodzie, jest głównym przeciwutleniaczem występującym w komórkach.
FluControl Hot 8 sasz.

To wielofunkcyjny lek, który w swoim składzie zawiera dużą dawkę substancji o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. W jednej saszetce znajdują się dokładnie odmierzone ilości substancji aktywnych, które działają na uciążliwsze objawy grypy i przeziębienia.
Controloc Control 20mg 7 tabl.

Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.
00,00 zł