OpisSyrop na suchy, męczący kaszel zawierający skoncentrowaną dawkę substancji aktywnej (butamirat cytrynianu). Lek wskazany dla dzieci powyżej 3. roku życia, posiada przyjemny waniliowo-malinowym smaku.
DawkowaniePodanie doustne.
Dzieci w wieku od 3-6 lat: 2,5ml syropu 3 razy na dobę,
dzieci w wieku od 6-12 lat 5ml syropu 3 razy na dobę.
Młodzież powyżej 12 lat: 7,5ml syropu 3x na dobę .
Dorośli 7,5ml syropu 4 x na dobę.
Maksymalny czas trwania leczenia bez zaleceń lekarza wynosi 1 tydzień. Produkt nie może być stosowany u dzieci poniżej 3. roku życia.
DziałanieJako substancję aktywną lek ten zawiera Butamirati citras (butamiratu cytrynian) o skoncentrowanej dawce 3mg/1ml.
Butamirad cytrynianu jest niesteroidowym lekiem przeciwkaszlowym.
Skład1ml syropu zawiera 3mg butamiratu cytrynianu.
sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420), sukraloza (E955), sodu chlorek, kwas benzoesowy (E210), glicerol (E422), sodu wodorotlenek, aromat malinowy AR0320 (Himbeere fl. (mieszanina substancji aromatycznych i rozpuszczalnika), 3-cis-hexenol, glikol 1,2-propylenowy, wanilina), aromat waniliowy AR0345 (dwucetyl, etylu maślan, wanilina, glikol 1,2-propylenowy, woda), woda oczyszczona .
PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pierwszy trymestr ciąży.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.