OpisProdukt leczniczy
Lipomal to naturalny, tradycyjny preparat zawiera suchy wyciąg z kwiatostanu lipy, stosowany tradycyjnie jako łagodny środek napotny.
Stany zapalne gardła u dzieciCzęstym problemem, który dotyka dzieci w różnym wieku, są stany zapalne gardła oraz podwyższona temperatura ciała. Kilka razy w roku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, organizm jest w szczególności narażony na infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Do zakażenia najczęściej dochodzi na drodze kropelkowej w dużych skupiskach, w tym żłobkach, przedszkolach i szkołach.
W zależności od czynnika chorobotwórczego zapalenie gardła może trwać od kilku dni nawet do kilku tygodni. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów choroby, konieczna jest szczegółowa diagnoza u pediatry. Tylko wówczas można wdrożyć odpowiedni sposób leczenia i tym samym skrócić czas choroby.
Objawami zapalenia gardła u dzieci są:
● ból,
● uczucie swędzenia,
● gorączka,
● pieczenie,
● chrypka,
● ogólne rozbicie,
● ropny nalot na migdałkach,
● suchy kaszel,
● powiększone węzły chłonne.
Leczenie zapalenia gardła u dzieciJeżeli przyczyną infekcji gardła są bakterie, konieczne jest wdrożenie antybiotykoterapii, która doprowadzi do zahamowania rozmnażania się czynników chorobotwórczych. Terapię zaleconą przez lekarza można wspierać, stosując produkty lecznicze dostępne bez recepty. Są nimi m.in.:
● lizaki,
● tabletki do ssania,
● aerozole do gardła,
● proszki do rozpuszczania w wodzie,
● syropy na ból gardła,
● inhalatory.
Ważne jest, aby rodzaj preparatu dostosowany był do wieku osoby chorej. Podawanie produktów stałych dzieciom poniżej 3. roku życia jest bardzo niebezpieczne, ponieważ zwiększa ryzyko zakrztuszenia się.
Istnieje również wiele domowych sposób na walkę z objawami przeziębienia, a zalicza się do nich m.in. podawanie herbat o działaniu napotnym (np. z malin), doustne aplikowanie syropu z cebuli czy też dodawanie do codziennego jadłospisu większej ilości czosnku.
DawkowanieDzieci od 1. do 3. roku życia: wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj syrop Lipomal podaje się w ilości od 2 do 3 łyżeczek (5 ml) dziennie.
Dzieci od 3. roku życia: od 4 do 5 łyżeczek dziennie.
Osoby dorosłe: od 3 do 4 łyżek (10 ml) syropu dziennie.
Nie przekraczać maksymalnej porcji zalecanej przez producenta.
Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku oraz nietolerancja niektórych cukrów.
SkładSubstancja czynna: suchy wyciąg (w 5 ml Lipomalu 97,089 mg) z Tilia cordata Miller, Tilia platyphyllos Scop., Tilia vulgaris Heyne lub ich mieszaniny, kwiatostan lipy (6-7:1), w tym 85% wyciągu natywnego.
Substancje pomocnicze: benzoesan sodu, sacharoza, woda oczyszczona, kwas cytrynowy, guma ksantanowa, aromat malinowy AR0320 i maltodekstryna.
PrzeciwwskazaniaNie należy przyjmować syropu Lipomalu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Nie stosować u chorych na cukrzycę ze względu na zawartość cukru (10 ml syropu zawiera 8g sacharozy).
DziałanieNaturalny syrop
Lipomal wyróżnia łagodne działanie napotne. Składniki aktywne doraźne leczą stany zapalne gardła i kaszel.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.