OpisLek wieloskładnikowy przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów
przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol,
pseudoefedrynę i dekstrometorfan.
Wskazania do stosowania:
Doraźne
leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia
zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła,
bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
DawkowanieDorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę.
DziałanieZawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.
Skład1 kaps. zawiera 300 mg paracetamol, 30 mg pseudoefedyny, 12 mg dekstrometorfan.
PrzeciwwskazaniaLeku nie należy stosować w przypadku przewlekłego kaszlu z odkrztuszaniem wydzieliny. Leku nie należy stosować u pacjentów z niewydolnością oddechową, astmą oskrzelową oraz u pacjentów z ryzykiem wystąpienia niewydolności oddechowej. Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza w kombinacji różnych leków przeciwbólowych może powodować trwałe uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek(nefropatia postanalgetyczna).
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.