Wartość koszyka: 0 0,00 zł

Kupuj tylko bezpieczne leki w legalnej aptece internetowejCzy wiesz, po czym poznać, że kupujesz bezpieczne dla zdrowia leki w legalnej aptece internetowej? Co powinno wzbudzać wątpliwości przy zakupach leków w sieci? Ekspert allecco.pl wyjaśnia, jak rozpoznać legalnie działającą e-aptekę.


Sprzedaż leków w aptekach internetowych dynamicznie rośnie. Pacjenci coraz częściej wybierają taką drogę zakupu leków i suplementów diety z wielu powodów. Po pierwsze, jest to duża oszczędność czasu. Zakupy przez Internet można zrobić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez zbędnego czekania w kolejce. Po drugie, niektórzy krępują się pytać o część preparatów, np. leki na potencję czy środki wspomagające odchudzanie. Wtedy z pomocą przychodzi e-apteka. Miejsc w Internecie, w których można kupić leki, szybko przybywa. Warto więc wiedzieć, które z nich są bezpieczne i godne zaufania.


Legalna apteka internetowa

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed kupowaniem leków i suplementów od przypadkowych sprzedawców.  Tylko apteki internetowe spełniające określone kryteria gwarantują nam, że zakupione produkty pochodzą z legalnych źródeł, a tym samym są bezpieczne. Oto kilka kwestii, które świadczą o legalności aptek internetowych:

 • zielone logo, pod którym znajduje się flaga państwa, oferującego sprzedaż internetową – takie logo jest wspólne dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i powinno być ono wyraźnie widoczne na stronie e-apteki. Po kliknięciu w nie, zostaniemy przekierowani na stronę z rejestrem aptek, gdzie możemy sprawdzić, czy dana apteka internetowa działa legalnie;
 • dane WIF-u i GIF-u na stronie apteki internetowej – każda legalnie działająca apteka internetowa powinna mieć na swojej stronie dane Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego i informację o posiadaniu zezwolenia na prowadzenie apteki, powinniśmy również szukać odesłania do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego;
 • apteka stacjonarna – apteka internetowa jest związana z określoną apteką stacjonarną, jeśli na stronie nie widzimy adresu apteki, powinniśmy stać się bardziej czujni, ponieważ osoba sprzedająca leki tylko przez Internet budzi wątpliwości;
 • kontakt z farmaceutą – legalna, rzetelna apteka internetowa powinna umożliwić pacjentowi kontakt z farmaceutą w godzinach pracy apteki, a także dwie godziny po ustalonym czasie dostawy;
 • zakup wyłącznie preparatów dostępnych bez recepty – apteki internetowe nie mogą sprzedawać leków dostępnych wyłącznie na receptę lekarską; niektóre z nich proponują leki na receptę, jednak z zastrzeżeniem, że ich odbiór jest możliwy jedynie w aptece stacjonarnej po okazaniu recepty, ponieważ zabronione jest sprzedawanie leków na receptę przez Internet z dostawą do domu.

Legalna apteka internetowa spełnia wszystkie te wymogi. Możemy w niej zrobić zakupy wygodnie, z oszczędnością czasu, a często i pieniędzy, ponieważ powszechne są promocje na określone grupy leków czy kosmetyków. 


Nielegalne źródło – fałszywe leki

Kupując leki nie w rzetelnej aptece internetowej, ale w przypadkowym miejscu, w Internecie, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. Nie wiemy, czy np. tabletki zostały wyprodukowane we właściwy sposób, czy może pochodzą z nielegalnej produkcji. Tym sposobem narażamy się na nabycie preparatu, który nie zadziała tak jak tego oczekujemy. To jednak najlepsza z możliwych opcji. Może być bowiem tak, że dany lek nam zaszkodzi lub co gorsza wywoła inną chorobę. 


Kupując lekarstwa nielegalnie, narażamy nie tylko nasze zdrowie, ale także życie. Nie wiemy, kto tak naprawdę sprzedaje nam zamawiane preparaty, jak są one wytwarzane i przechowywane. W Internecie można też nabyć leki, które zostały wycofane ze sprzedaży, np. wskutek negatywnego wpływu na zdrowie lub leki silnie uzależniające.


W legalnie działającej aptece internetowej, te zagrożenia nas nie dotyczą. Możemy być pewni, że leki tam sprzedawane są produkowane, przechowywane i dostarczane do pacjenta zgodnie z odpowiednimi normami, zapewniającymi im wysoką jakość i bezpieczeństwo.


Allecco.pl – kupujesz legalnie 

Wiemy już jakich informacji szukać na stronie apteki internetowej, aby nasze zakupy były bezpieczne. Spójrzmy teraz na pewne sygnały, które poddają w wątpliwość legalną sprzedaż leków i innych preparatów:

 • brak wyżej wymienionych danych, dzięki którym można sprawdzić na stronie rządowej legalność apteki internetowej;
 • brak odesłania do strony GIF-u po kliknięciu w zielone logo – obecność samego logo nie wystarczy, jeśli po kliknięciu nie zostaniemy odesłani do właściwej strony;
 • brak nazwy i adresu firmy;
 • brak numeru telefonu do apteki lub mimo jego podania, brak możliwości  dodzwonienia się do apteki. Fakt, że jedyną formą komunikacji ze sprzedawcą jest formularz kontaktowy, powinno to również wzbudzić naszą czujność;
 • możliwość kupienia tylko kilku produktów lub leków na receptę z dowozem do domu – wiarygodne apteki internetowe mają w swojej ofercie tysiące produktów z różnych kategorii. Uważajmy więc na sprzedawców oferujących tylko kilka leków z wąskiej dziedziny, np. leków na odchudzanie.

Bezpieczne leki kupimy tylko w legalnej aptece internetowej. Na stronie allecco.pl możemy legalnie, szybko i w łatwy sposób zamówić różne preparaty, w tym leki OTC, suplementy i dermokosmetyki. Tutaj mamy pewność, że dostarczone produkty spełniają wszelkie normy jakościowe i ilościowe, a tym samym nie zagrażają naszemu zdrowiu.


Jakie przewagi ma allecco.pl?

Lubisz kupować w aptece internetowej? Oto zalety zamawiania produktów przez allecco.pl:

 • Składasz zamówienie jednego dnia do godz. 20, a następnego od godz. 12 (w dni robocze) odbierasz paczkę w najbliższej aptece. Powiadamiamy Cię sms-em.
 • W naszej sieci mamy w 256 aptek w 130 miastach i ponad dekadę doświadczenia w branży. 
 • Za darmo masz dostawę do wybranego punktu. Lista punktów odbioru z czasem realizacji: www.allecco.pl
 • Nie płacisz za towar przez Internet, jeśli nie chcesz (choć możesz to zrobić).
 • Kupujesz bez rejestracji - nie podajesz zbędnych danych.


Ekspert allecco.pl

   Masz więcej pytań 
    napisz do naszych ekspertów:
     farmaceuta@allecco.pl


     Opinie o artykule

     Najnowsze artykuły w czytelni

     Ekspert allecco.pl radzi: Jaki olej pójdzie na zdrowie?

     Ekspert allecco.pl radzi: Jaki olej pójdzie na zdrowie?

     0
     Wybierając w sklepie tłuszcz musimy zastanowić się, do jakiego typu potraw będziemy chcieli go użyć. Należy też pamiętać o tym, że niekoniecznie najważniejsze jest to, co o danym produkcie napisał producent. Również cena nie zawsze świadczy o jakości – podpowiada czytelnikom allecco.pl Wanda Baltaza, dietetyczka.
     czytaj więcej
     Vitaminum E 100 mg 30 kaps.

     Witamina E znana również jako tokoferol, zaliczana jest do witamin nierozpuszczalnych w wodzie, jest głównym przeciwutleniaczem występującym w komórkach.
     FluControl Hot 8 sasz.

     To wielofunkcyjny lek, który w swoim składzie zawiera dużą dawkę substancji o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. W jednej saszetce znajdują się dokładnie odmierzone ilości substancji aktywnych, które działają na uciążliwsze objawy grypy i przeziębienia.
     00,00 zł